همکاری سازمان ثبت و شهرداری تهران در پیشگیری از تعرض به اراضی

همکاری سازمان ثبت و شهرداری تهران در پیشگیری از تعرض به اراضی

شهرداری
ئیس سازمان اسناد و املاک کشور: یکی از چالش های مهم شهرداری ها در خصوص حفاظت از املاک و اراضی خود است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما رئیس سازمان اسناد و املاک کشور گفت: در تفاهم نامه همکاری با شهردار تهران، از تعرض به اراضی جلوگیری خواهد شد چرا که حد و مرز ها مشخص می شود و تداخل مرز از بین می رود.
ذبیح الله خداییان در آیین امضای همکاری مشترک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شهرداری تهران در خصوص اجرای کاداستر (حدنگاری) املاک و مستغلات شهرداری تهران با تبریک هفته دفاع مقدس افزود: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دو نهاد با مردم این تفاهم نامه نقش موثری در تسهیل و تسریع در انجام امور، کاهش مراجعه مردمی و پیشگیری از تخلفات و مفاسد دارد.
وی گفت: هر دو دستگاه ظرفیت های فراوانی دارند که مکمل هم هستند، اما شاید هر دستگاهی از ظرفیت دستگاه دیگر مطلع نباشد.
آقای خداییان افزود: یکی از چالش های مهم شهرداری ها در کل کشور و به ویژه در تهران در خصوص حفاظت و حراست از املاک و اراضی خود است چرا که برخی از این اراضی فاقد سند مالکیت هستند و سند آن در اختیار شهرداری ها نیست و در برخی موارد هم برخی املاک با املاک دیگران تداخل دارد که زمینه تعارض به املاک شهرداری را فراهم می کند.
رئیس سازمان اسناد و املاک کشور گفت: در این تفاهم نامه بسیاری از مشکلات موجود برطرف خواهد شد و قرار شد شهرداری تهران مختصات املاک و اراضی را در اختیار سازمان ثبت قرار دهد که در اسرع وقت برای جانمایی و تثبیت آن مختصات در سامانه کاداستر اقدام شود و صدور سند کاداستری هم تحقق پیدا کند.
وی افزود : مدارک و مستندات املاک تحت مالکیت شهرداری در اختیار سازمان ثبت اسناد گذاشته می شود و سازمان درباره جانمایی آن اقدام می کند.
آقای خداییان گفت : همچنین مقرر شد ارتباط الکترونیکی میان …