طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم نهایی شده است

طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم نهایی شده است

عباس ذاکریان با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در حوزه حمل‌ و نقل و ترافیک، اظهار داشت: مطالعات بازنگری طرح جامع حمل‌ و نقل و ترافیک قم در سال ۹۸ انجام شد که نقشه راه ۱۵ ساله شهر قم در حوزه حمل‌ و نقل ترافیک می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: امیدواریم در اوایل سال ۹۹ مقدمات تصویب نهایی این طرح در شورای ترافیک استان و هماهنگی شهرهای کشور فراهم شود و به‌عنوان سند بالادستی برای حمل‌ و نقل ترافیک شهر قرار بگیرد.

ذاکریان با بیان اینکه برای نخستین بار طرح مطالعات دوچرخه شهر قم در سال ۹۸ به اتمام رسید و تحویل معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک  شد، یادآور شد: در این مطالعات طرح جامع، اقدامات خوبی همچون شناسایی مسیرهای ویژه دوچرخه پیش‌بینی‌ شده است.

وی عنوان کرد: همچنین در این طرح خانه دوچرخه تدارک دیده شد و مباحث مختلف در رابطه با دوچرخه به‌عنوان یک سند مسنجم پیش روی شهرداری قرار می‌گیرد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: مطالعات شناسایی نقاط حادثه‌خیز برای افزایش ایمنی تردد در سطح شهر و مطالعات ممیزی ایمنی ترافیک فضای سبز شهری و همچنین مطالعاتی جهت احداث پارکینگ‌های غیر همسطح در شهر مقدس قم در سال ۹۸ اتفاق افتاده است.