همکاری شهرداری تهران و پلیس برای کنترل و هدایت ترافیک اول مهر

همکاری شهرداری تهران و پلیس برای کنترل و هدایت ترافیک اول مهر 

شهردار تهران بر همکاری مدیریت شهری پایتخت و پلیس برای کنترل و هدایت ترافیک اول مهر تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر ، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه حضور در برنامه رصد و مانیتورینگ ترافیک تهران که در معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: معمولا در آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ٣٠ درصد به حجم ترافیک تهران افزوده می شود. همکارانم در مرکز کنترل ترافیک و پلیس راهور تمیهداتی را برای کنترل و هدایت ترافیک اندیشیده اند. وضعیت ترافیک معمولا حدود یک تا دو هفته شدت دارد تا کم کم به آرامش برسد و به وضعیت باثبات همیشگی برگردد.

وی افزود: تمهیداتی برای توسعه حمل ونقل عمومی اندیشیده شده که کاهش سرفاصله قطارها در بعضی از خطوط از این جمله است. همچنین امسال تحول دیگری نیز اتفاق افتاده؛ در مسیر اتوبان شهید چمران، پلی به سمت ولنجک افتتاح کرده یم که به واسطه آن از گره کور این محور در ساعات صبح و عصر تا حد زیادی کاسته می شود.

حناچی ادامه داد: تلاش کرده ایم سطح صفر-صفر پل گیشا به انجام برسد. همکارانم قول داده اند که تا ۵ ماه آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران ضمن یادآوری این که کنترل ترافیک و آلودگی تهران راهی جز کاهش خودروهای شخصی ندارد، گفت: در حوزه توسعه حمل ونقل عمومی تمام تلاشمان را انجام می دهیم. امیدوارم با تلاش در این مسیر دست شهروندان برای استفاده از دوچرخه و اسکوتر و مدهای جانشین حمل ونقل بازتر شود تا وضعیت شهر بهتر شود.

وی ادامه داد: گسترش خطوط مترو شاید لزوما تنها راه کاهش شلوغی مترو نباشد، اما کم کردن فاصله سرخط قطارها، که الان در خط ١، ٢، ۴ و ۶ و ٧ اتفاق افتاده، به علاوه افزایش واگن ها وضعیت را بهتر خواهد کرد. ایده آل ما در این موضوع، کاهش این سرخط به ۲.۵ دقیقه است؛ با تامین واگن های مترو به این دغدغه رسیدگی خواهد شد. ضمن اینکه گزارش بهبود دقیق وضعیت ترافیک نسبت به پارسال به زودی آماده می شود.

حناچی تصریح کرد: اگر موفق شویم شهروندان را مجاب کنیم تا خودروهایشان را از خانه خارج نکنند و این امر به یک رفتار عمومی تبدیل شود، قطعا این موضوع بر کاهش ترافیک تاثیرگذار خواهد بود. این دستاورد مستلزم توسعه حمل ونقل عمومی است که برای پیشبرد آن تلاش می کنیم. درضمن باید برای خطوط مکمل که از درب منزل تا اولین ایستگاه مترو خدمات می دهند برنامه ای داشته باشیم.

شهردار تهران گفت: همه باید برای این موضوع تلاش کنیم و از نوآوری و خلاقیت شرکت های دانش بنیان هم استفاده کرده و می کنیم؛ مشابه خدمات سرویس بیدود را بیشتر توسعه خواهیم داد تا دسترسی شهروندان به این مدهای حمل ونقل تسهیل شود.

حناچی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم در نظام آموزشی کشور با فرزندانمان به درستی ارتباط را برقرار کنیم، آینده زندگی شهری ساخته می شود. می دانم که همکاران عزیزم در آموزش پرورش این کار را انجام می دهند. بچه ها به تولید و نحوه امحاء زباله و به هوای پاک حساسیت پیدا کردند. این امر می تواند قدم اول برای بهبود وضعیت مدیریت پسماند باشد