عزم جدی شهرداری مشهد برای احیای کشف‌رود همچنان ادامه دارد

عزم جدی شهرداری مشهد برای احیای کشف‌رود همچنان ادامه دارد

عزم جدی شهرداری مشهد برای احیای کشف‌رود همچنان ادامه دارد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: احیای کشف‌رود با مدیریت واحد و هماهنگی سایر دستگاه‌های متولی همانند گذشته با عزم جدی در سال جاری ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در بازدید از اقدامات صورت گرفته در راستای احیای کشف‌رود اظهار کرد: هدف اصلی از این بازدید بررسی تسریع در عملیات اجرایی ساماندهی و احیای کشف‌رود و تکمیل تصفیه خانه‌ها بوده که اقدامات مرحله به مرحله در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون، پیشرفت‌های بسیار خوبی در راستای احیای کشف‌رود حاصل شده است، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد در ابتدای شروع عملیات ساماندهی کشف‌رود، پس از تحویل‌گیری اراضی بستر رودخانه و اجاره اراضی مازاد بر بستر فعال، در قالب انجام فعالیت‌های اجرایی و حفاظتی نسبت به ساماندهی رودخانه و درختکاری، در گام اول اقدام به تهیه طرح و تصویب مطالعات نهایی کرده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: بخشی از اقدامات شهرداری در راستای ساماندهی کشف‌رود، حفظ و حراست از اراضی تحویلی و تامین نیرو و تجهیزات لازم، اجرای طرح‌های بهسازی، احیا بستر کشف‌رود و سرشاخه‌ها، توسعه کمربند سبز ، ایجاد رود پارک، ایجاد زیر ساخت‌های توسعه گردشگری محدوده از طریق منابع مالی داخلی، منابع حاصل از اجرای طرح، اعتبارات دولتی، اعتبارات تخصیصی دستگاه‌های متولی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اجرای طرح‌های مهندسی رودخانه با رویکرد زیست محیطی بوده است.
یعقوبی با اشاره به اینکه فاز اول تصفیه‌خانه چرم‌شهر در اسفند ماه ۹۸ افتتاح شد و به منظور افتتاح کل پروژه در سال ۹۹ برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: همچنین، اجرا و ارتقای تصفیه‌خانه‌ها، با رعایت استانداردهای لازم و مطابق طرح‌های مصوب شامل تصفیه‌خانه‌های طبرسی و کالورت التیمور از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال پیگیری است .
وی با بیان اینکه هفت هکتار از اراضی بستر و حاشیه کشف‌رود تسطیح و آماده‌سازی شده است، یادآور شد: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در حاشیه رودخانه کشف‌رود، حد فاصل پل کلات تا خین عرب صورت گرفته است و در فروردین ماه سال جاری بیش از پنج هکتار از اراضی کشف‌رود درختکاری شده است.