حضور شهرداری قم همراه کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا قابل‌تقدیر است

حضور شهرداری قم همراه کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا قابل‌تقدیر است

کتر محمدرضا قدیر امروز با حضور در جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم با تأکید بر اهمیت همکاری همه ارگان‌های دولتی و خصوصی در مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: برای شکست این ویروس نیازمند همکاری همه ارگان‌ها در استان بوده و کادر درمان به‌ تنهایی نمی‌تواند بر این بیماری پیروز شود.
وی با بیان اقدامات انجام‌شده درباره مبارزه با ویروس کرونا افزود: شهرداری قم یکی از ارگان‌هایی است که در دو ماه گذشته در کنار کادر درمان و در میدان مبارزه با ویروس کرونا حضورداشته و اقدامات آن قابل‌تقدیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری را موردتوجه قرارداد و گفت: شناسایی کانون‌ های بحران در شهر و ضدعفونی و گندزدایی نقطه‌ای یکی از اقداماتی است که با تدبیر و مدیریت شهرداری قم به‌خوبی انجام‌شده است.
وی همچنین به موضوع تبلیغات شهری و فرهنگ‌ سازی صحیح در مبارزه با این ویروس اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری قم با نصب بنرهای تبلیغاتی و آموزشی در دعوت مردم برای پیوستن به پویش در خانه بمانیم و همچنین ارائه آموزش‌های لازم گام‌های بزرگی را برداشته است.
قدیر همچنین پیگیری‌ های شهردار قم را برای تهیه دستگاه زباله‌ سوز مورد توجه قرار داد و گفت: پیگیرهای شهردار محترم قم و همچنین رایزنی مستقیم وی با سفیر چین برای تهیه دستگاه زباله‌سوز نتیجه‌ بخش بوده و به‌ زودی این دستگاه در قم نصب و راه‌اندازی می‌شود.
وی امحای صحیح و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی زباله‌های بیمارستانی را یکی از دغدغه‌ های دانشگاه علوم پزشکی دانست و تأکید کرد: خوشبختانه در شرایط بحران تمام زباله‌های بیمارستان‌ها به‌ صورت مستمر و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی دفع شده و شهرداری قم در این حوزه نیز موفق عمل کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان به آماده‌ سازی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نیز اشاره و اظهار داشت: شهرداری قم در آماده‌سازی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشته و مجموعه اقدامات و همکاری‌های شهرداری قم در مدت شیوع ویروس کرونا قابل‌تقدیر و سپاسگزاری است.