ارائه خدمات مشاوره‌ای با هدف افزایش تاب‌آوری اجتماعی در دوران شیوع …

ارائه خدمات مشاوره‌ای با هدف افزایش تاب‌آوری اجتماعی در دوران شیوع …

ارائه خدمات مشاوره‌ای با هدف افزایش تاب‌آوری اجتماعی در دوران شیوع بیماری کرونا

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از اجرای طرح ارائه خدمات مشاوره‌ای در راستای کاهش اضطراب شهروندان و افزایش تاب‌‌آوری آنان در شرایط فعلی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا دانایی در توضیح جزئیات این طرح، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان ترس از ابتلا به کرونا، فشارهای روانی ناشی از وضعیت خاص دوران قرنطینه و تحمل درد و فشار ناشی از سوگ از دست دادن عضوی از خانواده است. به همین منظور طرح ارائه خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی با هدف افزایش تاب‌آوری اجتماعی شهروندان اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: این اقدام ذیل طرح سایبان امید و به همت اداره مشارکت‌های اجتماعی این سازمان و سامانه ۱۳۷ صورت گرفته است.
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: شهروندان می‌توانند جهت دریافت مشاوره همه روزه به جز روزهای تعطیل در ساعات ۱۵ تا ۱۸، با سامانه ارتباط مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند و راهکارهای تخصصی لازم را در حوزه‌های مختلف روانشناسی فردی و خانواده از مشاوران دریافت کنند.
دانایی تاکید کرد: گفتنی است طرح سایبان امید یکی از برنامه‌های کلیدی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد است که هدف آن توانمندسازی روانی و اجتماعی شهروندان بوده و پیش از شیوع ویروس کرونا در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های زندگی، فرزندپروری، رشد خلاقیت و… ویژه کودکان، نوجوانان و زنان در محلات کم‌برخوردار اجرا می‌شد.