صدور سند کاداستی برای املاک شهرداری تهران

صدور سند کاداستی برای املاک شهرداری تهران

ذبیح‌الله خدائیان
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از صدور سند کاداستی برای املاک شهرداری تهران خبر داد.
به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آیین امضای همکاری مشترک سازمان ثبث و شهرداری تهران در خصوص اجرای طرح کاداستر املاک و مستغلات شهرداری تهران اظهار کرد: شهرداری تهران و سازمان ثبت اسناد روزانه خدمات زیادی به مردم ارائه می دهند و ارتباط تنگاتنگی با آن ها دارند، به همین دلیل ارتباط این دو دستگاه باعث می شود خدمات زیادی به مردم داده شود.

وی افزود: در این تفاهم نامه مقرر شده است هر یک از دستگاه ها امکانات خود را در اختیار دیگری قرار دهند، به عنوان مثال ممکن است شهرداری تهران نقشه ای داشته باشد که سازمان ثبت از آن بی بهره باشد و می توان آن را در اختیار سازمان ثبت قرار دهد تا از نقشه برداری مجدد و هزینه های بیشتر جلوگیری می کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در مواردی املاک شخصی با اراضی شهرداری تعارض دارد که همکاری سازمان ثبت و شهرداری تهران موجب می شود این تعارضات از بین برود، به همین دلیل مقرر شد شهرداری تهران مختصات utm اراضی را در اختیار سازمان ثبت قرار دهد تا مختصات وارد سامانه کاداست شود و برای اراضی و اماکن شهرداری سند کاداستی صادر شود.

خداییان تصریح کرد: همچنین قرار است ارتباط الکترونیکی با واحد های ثبتی شهرداری تهران برقرار شود تا استعلامات به سرعت پاسخ داده شود و عوارض به صورت الکترونیکی اخذ شود.

وی افزود: با امضای این تفاهم نامه این امکان فراهم شده است که شهرداری تهران بتواند اسناد را با شماره ثبتی آن ها تطابق دهد که این امر از جعل سند جلوگیری می کند.

خداییان گفت: در نهایت قرار است کارگروهی متشکل از سازمان ثبت و شهرداری تهران تشکیل شود تا موارد این تفاهم نامه را پیگیری کنند.